Catalina Leather Power Reclining Sofa
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Catalina Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Detail Color | null |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Leather Power Rocking Recliner
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Reclining, Rocking |
Catalina Leather Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Rocking |
Catalina Leather Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Rocking |
Charlotte Fabric Power Lift Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 176 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Charlotte |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Charlotte Fabric Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Charlotte |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Chatelet Credenza
| Weight | 253 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 90 × 38 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Entertainment Console
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68.25 × 36.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Fretwork Nightstand
| Weight | 137.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 37 × 33 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Fretwork Nightstand
| Weight | 137.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 37 × 33 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Nightstand
| Weight | 114.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |
Chatelet Nightstand
| Weight | 114.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 37 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Power |

