Drawer Chest
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Flat Cut White Oak Veneers | Yes |
|---|---|
| Distressing And Worn Edges Add An Authentic Feel | Yes |
| Forged Iron Hardware | Yes |
| Width | 44 |
| Depth | 19 |
| Height | 57 |
| Finish | Weathered Plank |
| Material | Select Hardwoods and Flat Cut White Oak Veneers |
| Hardware | Forged Iron |
Additional information
| Dimensions | 19 × 44 × 57 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Weathered Plank |
| Style | Coastal |
| Collection | 9360 Belhaven BR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dresser
Related products
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.