Ludwig Brown Nightstand
"*" indicates required fields
Description
Retro mid-century styling combines with modern-day convenience in the Ludwig closed nightstand. Outfitted with two roomy drawers for all your nighttime essentials, this nightstand also features integrated power to keep any unsightly cords neatly concealed. A warm walnut finish accented with brushed brass drawer pulls lends timeless sophistication. Splayed, tapered legs and chamfered frame edges create an iconic silhouette that seamlessly coordinates with the different Ludwig bed styles.
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Ludwig |
|---|---|
| Features | Drawer(s) and Charging Ports Included |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 8.052 |
| Carton Weight | 63.800 lb |
| Product Weight | 62 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 8.038 |
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Ludwig |
| Features | Power |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Ludwig Brown Dresser
Ludwig Brown End Table
Ludwig Brown Rectangular Coffee Table
Related products
Surrey Hills Open Nightstand, Stone Top
Saybrook Nightstand 4
| Brand | Mavin |
|---|---|
| Color | Bronze, Brown |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.