Modern Sonora Arm Chair
"*" indicates required fields
Description
The Sonora Arm Chair brings subtle bohemian vibes to home interiors with its striking pairing of materials, including a woven cane back, a crisp white body and a plush upholstered seat cushion.
Product Details
| Fabric: Canberra Ivory | Yes |
|---|---|
| Finish: Glacier with Cane accent | Yes |
| 2 pcs per carton | Yes |
Additional information
| Dimensions | 23 × 23 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Glacier |
| Style | Transitional |
| Collection | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Modern Bedside Table
Modern Brando Bed -Special Order
Modern Brando Cal King Bed
Modern Brando Cal King Bed with Panels
Modern Brando King Bed
Modern Brando King Bed with Panels
Modern Breeze Nightstand
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.