Merritt Indoor-outdoor Vase
"*" indicates required fields
Description
Large and versatile, this floor vase features organic lines and angles for a design that brings depth and intrigue to any space. Made from ceramic in a matte white glaze that brings a sleek, modern vibe to the corner of your living room or entryway. Instead, add a bunch of faux florals or other decorative plants for a standout look. Safe for outdoor use, but protection from freezing temperatures is recommended.
Additional information
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Merritt |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.