Cascade Kline Queen Panel Bed - Complete
Call for Price

Keoni Right-Hand Facing Power Reclining Chaise
Call for Price
Loveseat Elements
Loveseat Elements
"*" indicates required fields
SKU:
LU320L2C1500
Category: Loveseats
Tags: black, Halifax Flax 2400, Legacy Classic Furniture, Loveseats
Description
Product Details
| Frame Constructed Of Select Hardwoods | Yes |
|---|---|
| Hi Leg Arm To Floor Construction To Have The Look And Feel Of Stationary W/ Motion Function | Yes |
| Transformers At The Wall Plug For Added Safety | Yes |
| Width | 75.5 |
| Depth | 38.5 |
| Height | 40 |
| Finish | Halifax Flax 2400 |
| Fabric | Ravello Iron 4504 |
| Material | Framed Crafted of Select Hardwoods, Quartered White Oak Veneers on Exposed Wood |
| Hardware | N/A |
Additional information
| Dimensions | 39.5 × 76 × 40.75 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Halifax Flax 2400 |
| Style | Transitional |
| Collection | LU320 Esme Ravello Iron UP |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Double Reclining Loveseat EZ4F03
| Dimensions | 38 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ1C00H Double Reclining Loveseat with Nails
| Dimensions | 41 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads, Power Recline |
| Style | Traditional |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.