Cascade Waller Wall Bed End Panel (1 Set = 1 Carton)
Call for Price

Titan Right-Hand Facing Power Recliner with Power Headrest
Call for Price
Recliner
Recliner
"*" indicates required fields
SKU:
LU350RC21020
Category: Recliners
Tags: Gray, Legacy Classic Furniture, Recliners, Reclining, Warm Oak 1566
Description
Product Details
| Frame Constructed Of Select Hardwoods | Yes |
|---|---|
| Thick Wood Plinth Base That Goes The Length Of The Side | Yes |
| Extra Deep Mechanisms | Yes |
| Power Motors By Mulin | Yes |
| Width | 42.5 |
| Depth | 39 |
| Height | 42 |
| Finish | Warm Oak 1566 |
| Fabric | Ravello Moss 4507 |
| Material | Framed Crafted of Select Hardwoods, Quartered White Oak Veneers on Exposed Wood |
| Hardware | N/A |
Additional information
| Dimensions | 40 × 42.25 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Warm Oak 1566 |
| Style | Transitional |
| Collection | LU350 Malina Ravello Moss UP |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Loveseat
Related products
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |
Loft Living, Daxton Living Room Daxton Recliner Divided Back – Pwr with Art Headrest
Parsons Leather Lay Flat Power Recliner
Stressless® Consul (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Stressless® Sunrise (M) Signature Base Recliner with Ottoman
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.