CDA-303-V1 - Erosion Dining Table - Round Bases - Sahara
Call for Price
Idris Counter Stool, White
Call for Price
Hanover Roll Arm Sofa
Roll arm sofa with attached bed pillow back and top‑stitched seat cushions for a relaxed, inviting look. Low block legs in Brindle finish.
"*" indicates required fields
Description
Like a breath of fresh air, the easygoing 2/2 Hanover Sofa adds a touch of relaxed transitional style. Soft, attached bed pillow back cushions and top-stitched seat cushions create a look that’s just as comfortable as it is inviting. Low block legs with Brindle finish complement the fabric options. Choose from Cloud, Zinc, or Driftwood Revolution fabric.
Additional information
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 84 × 37.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud |
| Style | Transitional |
| Collection | Hanover |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hanover Roll Arm Chair
Hanover Roll Arm Loveseat
Hanover Roll Arm Loveseat
Related products
Studio C Essentials Sofas
Studio C Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.