Largo Leather Sectional Sofa
Call for Price
Kaitlin Accent Chair - Pearl Gray
Call for Price
Sinclair Upholstered Sofa
"*" indicates required fields
Description
Modern minimalism meets luxurious comfort in the Gray Sinclair Sofa. Featuring bovine leather accents, a spacious bench seat, and removable back cushions, it’s a refined statement piece tailored for timeless appeal. Built with precision, it promises both style and everyday durability.
Product Details
| Overall Dimensions | 98”W x 41”D x 29”H |
|---|---|
| Colors | Gray |
| Weight | 0 lbs |
Additional information
| Dimensions | 41 × 98 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Modern |
| Collection | Sinclair |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Stressless® Buckingham (L) 3 seater High back
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.