719-622 – Artefact Chamber Side Table
"*" indicates required fields
Description
The Artefact Chamber Side Table offers sophisticated living room or bedside storage. Crafted from rich mahogany veneers and solids, this elegant piece features a single small drawer above an inset cabinet with a lower shelf that is supported by four finely tapered legs.
Product Details
| Material | Mahogany Veneers, Mahogany Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | **Limited Quantities Available**Single drawer above single door with open storage behindTip restraint included |
| Volume | 10 cft |
| Weight | 58 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Artefact |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.