
Madison Sleep Roll Arm Right Hand Facing Sofa Split
Call for Price
Dresden Round Dining Table
Call for Price
Martine End Table – Heavy Cream
"*" indicates required fields
Description
In Martine’s all-cherry, mid-century-inspired occasional group, beading creates a frame around slightly inset drawer faces, and a radiused shape continues down the flared saber legs. The End Table features one side-hung, center-guided drawer with a small pendant pull, plus a low shelf. Use it in the bedroom as an attractive nightstand. An option is also available with the drawer front painted in Heavy Cream.
Additional information
| Dimensions | 20.5 × 27.5 × 26.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Martine |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Martine Pillowback Sofa
| Dimensions | 39 × 88 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Cottage |
Martine Skirted Chair
| Dimensions | 39 × 35 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.