Ventura Colors Bedside Table
$1,339.00 Original price was: $1,339.00.$928.99Current price is: $928.99.

Atwood Queen Panel Bed End Drawers
Call for Price
CM Modern Sofas
"*" indicates required fields
Description
Beautiful organic shaping gives this sofa a casual, welcoming detail that is sure to inspire. Curvy English arms flow gracefully into the sculpted wing back. Plush Blend-Down seating and loose back pillows wrap you in relaxing comfort. 2 pairs of Blend-Down toss pillows standard. Also available as a bench seat sofa, style 732970BD. Also available are the matching loveseat, chair, and ottoman.
Product Details
| Back Type | Loose Knife Edge |
|---|---|
| Standard Wood Finish | Molasses |
| A Pillow Count | 2 |
| A Pillow Width | 19.0 |
| A Pillow Height | 19.0 |
| B Pillow Count | 2 |
| B Pillow Width | 19.0 |
| B Pillow Height | 19.0 |
| Style Arm Height | 26.0 |
| Style Seat Height | 20.0 |
| Style Between Arms | 23.0 |
| Style Cubes | 84.0 |
| Style Units | 175.0 |
Additional information
| Weight | 65.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 92 × 35 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | CM Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
792750-68BD Sleeper Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 81 × 36 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
Related products
Design Options – F9 Sofas
Stressless® Buckingham (L) 3 seater High back
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.