Today’s Hours Getting Hours
Chip Power Rocking Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Traditional |
Chip Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Traditional |
Chip Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Churchill Sofa – Special Order
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Multicolor, White |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Claremont Motion Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Claremont Power Leather Zero Gravity Reclining Console
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Upholstered, Zero Gravity |
| Style | Casual, Traditional |
Clayton Chair
| Brand | John Thomas Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Traditional |
| Features | Customizable, Wood |
Clemmons 3902
| Dimensions | 41 × 94 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Modern |
Clemmons Chair
| Dimensions | 41 × 45 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Contemporary |
Clemmons Ottoman
| Dimensions | 28 × 38 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Contemporary |
Clemmons Sofa
| Dimensions | 41 × 94 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Contemporary |
Clive Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Clive Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 315 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 77 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Cupholders, Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage |
| Style | Transitional |
Clive Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 325 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 78 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |













