Today’s Hours Getting Hours
Cristela Wall Art
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 36.63 × 2.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Abstract design in shades of taupe, cream and silver. Gallery wrapped canvas. Glitter embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Donier Wall Art
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 49 × 2.38 in |
| Color | Blue, Blue/Gold Finish, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of blue, black and gold. Gallery wrapped canvas. Gold leaf embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Horizontal hanging only. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jalisa Wall Art
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 43.25 × 43.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Flower design in shades of taupe and white. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted/gold leaf embellishment. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Villham Wall Art
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50.25 × 73.5 × 2.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Metallic, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, gray, taupe and gold. Gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Wrenleigh Wall Art
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.13 × 74.75 × 2.5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Gray/Taupe, Metallic, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of gray, taupe, silver and white. Framed gallery wrapped canvas wall art. Hand painted/silver foil embellishment. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Aniyah Wall Art (Set of 2)
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.88 × 19.75 × 51.13 in |
| Color | Black/Gold/White, Black/Gray, Metallic, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Set of two. Abstract design in shades of black, gray, white and gold. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical or horizontal hanging. Due the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Tayah Wall Art
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.13 × 75.5 × 2.25 in |
| Color | Black/Gray, Metallic, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, gray and gold. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Elaina Wall Art
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.38 × 48.5 × 36.75 in |
| Color | Gray/White/Brown, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of gray, brown and white. Gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Horizontal hanging only. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |







