Today’s Hours Getting Hours
Deaza Accent Chair
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.25 × 32 × 23 in |
| Color | Brown/Beige, Taupe |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair. Rolled arm. Upholstered in taupe polyester velvet fabric. Tufted barrel back and tight seat cushion. Silver nailhead trim. Turned wood leg in black finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cristela Wall Art
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 36.63 × 2.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Abstract design in shades of taupe, cream and silver. Gallery wrapped canvas. Glitter embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jalisa Wall Art
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 43.25 × 43.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Flower design in shades of taupe and white. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted/gold leaf embellishment. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |


