Galice Oversized Accent Ottoman
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39.13 × 18.63 in |
| Color | Black/Gray, Light Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Series Features | Oversized accent ottoman. Upholstered in light gray faux flokati fur. Hidden non-slip plastic feet in black. |
| Brand | Ashley Furniture |
Paulestein Power Reclining Sofa
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 81 × 40 in |
| Color | Blue, Denim |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tayah Wall Art
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.13 × 75.5 × 2.25 in |
| Color | Black/Gray, Metallic, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, gray and gold. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Calista Decorative Pillow – CIA010-1818P
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Jonah 20 x 20 x 4 Throw Pillow
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
CV016-1320P Cotton Velvet Decorative Pillow
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Denmark 18″ x 18″ Medium Square Pillow DMR0011818P
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Black, Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
SLD Heirloom Velvet Wheat 18×18
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Jerelyn 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 63 × 4 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Multi, Orange, White, Yellow |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in ivory, taupe, mustard, burnt orange and shades of blue. Indoor/outdoor safe. 2mm pile. Polyester/polypropylene blend, backed with latex. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |



