Mate Tidal Pillow
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Blue, Cream |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
LL006-2020P Lola 20 x 20 x 4 Throw Pillow Lola
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue, Cream |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
AR107-1818D Down Fill Pillow, 18 by 18-Inch, Slate
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Cream, Grey, Multi Color, Purple |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Pearl Wall Art
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 33.75 × 33 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Abstract design in shades of navy, teal and tan. Gallery wrapped canvas. Hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Elaina Wall Art
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.38 × 48.5 × 36.75 in |
| Color | Gray/White/Brown, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of gray, brown and white. Gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Horizontal hanging only. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Studio C Swivel Glider Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Blue, Green, White |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Contemporary, Modern |
Joely Wall Art
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.25 × 60.5 × 31.25 in |
| Color | Blue, Blue/Tan, Brown/Beige, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of blue and tan. Gallery wrapped canvas. Hand painted embellishment/texture. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Berit Wall Art
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 48 × 3 in |
| Color | Black/Gray, Black/White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Map design in black and white. Framed gallery wrapped canvas. Giclee reproduction. Sawtooth bracket for hanging. Horizontal hanging only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Breckin Wall Art
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 53.5 × 40.25 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Blue/Gray/White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract landscape design in shades of blue, gray and white. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Horizontal hanging only. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Annora Wall Art
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 73.75 × 50 in |
| Color | Brown/Beige, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other |
| Shade | Light, Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of gray, brown, white, blue and black. Gallery wrapped canvas. Giclee reproduction. Hand textured. Wired for hanging. Horizontal hanging only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Mitchiner Reclining Sofa with Drop Down Table
| Weight | 229 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 85.5 × 32 in |
| Color | Black/Gray, Fog |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Arrowrock Accent Bench
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 33.25 × 18 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, White/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Settee. Upholstered in a Cream Fabric with Gray Pin Stripe. Pillow Seat Back and Pillow Top Seat Cushion with Foam Core and Webbing Construction. Rubber Wood Legs with Dark Finish. |
| Brand | Ashley Furniture |










