Vail Fabric Chair and a Half
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 58 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Vail |
| Features | Fabric |
Vail Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 91 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Vail |
| Features | Fabric |
28210 Chair
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 39 in |
| Brand | Studio C |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
35210 New Traditions Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
90510 New Traditions Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Cocktail Ottoman 31300
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 50 × 17 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Wright Push Back Recliner
| Dimensions | 37 × 34 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Nerviano Recliner Mocha
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual, Transitional |
| Features | Fabric, Manual Recline |


