Today’s Hours Getting Hours
Carson Loveseat
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 70 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Carson Ottoman
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Carson Sofa
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 91 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
Carson Wallsaver Recliner w/Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline |
| Style | Transitional |
Carter Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 261 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 64 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Cascade Rectangular Cocktail Ottoman
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 49 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Transitional |
Cash Chair
| Dimensions | 34 × 36 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Casual Retreat 3 Seat Sleeper Sofa
| Weight | 145 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 83 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |










