Tulen Reclining Sofa
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 87 × 36 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tulen Reclining Sofa
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 40 in |
| Color | Brown/Beige, Mocha |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Beauland Accent Bench
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.13 × 45 × 16.25 in |
| Color | Brown/Beige, Ivory |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Settee. Upholstered in Ivory Textured Fabric. Tufted Back and Tight Seat Cushion with Webbing Construction. Bronze Finished Nailhead Trim. Wood Legs in Dark Finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Galice Oversized Accent Ottoman
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39.13 × 18.63 in |
| Color | Black/Gray, Light Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Series Features | Oversized accent ottoman. Upholstered in light gray faux flokati fur. Hidden non-slip plastic feet in black. |
| Brand | Ashley Furniture |
Paulestein Power Reclining Sofa
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 81 × 40 in |
| Color | Blue, Denim |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tayah Wall Art
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.13 × 75.5 × 2.25 in |
| Color | Black/Gray, Metallic, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, gray and gold. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Calista Decorative Pillow – CIA010-1818P
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Jonah 20 x 20 x 4 Throw Pillow
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |





