Today’s Hours Getting Hours
Iris Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 307 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Kingsley Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
Latitudes Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Linden Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Console, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Reclining Furniture, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Linden Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 272 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 64 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Linden Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Power, Power Headrest, Power Lumbar, Reclining Furniture, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Marley P3 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture, USB, Wall Saver |
| Style | Transitional |
Miller Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture, USB, Wall Saver |
| Style | Transitional |
Miller Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 65 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Miller Power Reclining Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
Oscar Leather P3 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture, USB, Wall Saver |
| Style | Transitional |
Oscar Power Lift Recliner With Power Headrest & Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Traditional, Transitional |
Oscar Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Owen Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Penn Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 281 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |













