Today’s Hours Getting Hours
Chandler Wallsaver Recliner w/ Hidden Cupholders
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, Tan |
| Features | Cupholders, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Charlotte Fabric Power Lift Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Dimensions | 42 × 33 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Chester Power Motion Loveseat
| Dimensions | 42.5 × 67 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power Recline, Recline, Wood |
| Style | Traditional |
Chip Power Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Chip Power Rocking Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Traditional |
Claremont Loveseat w/Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Power Recline |
| Style | Transitional |
Claremont Motion Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Claremont Power Leather Zero Gravity Reclining Console
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Upholstered, Zero Gravity |
| Style | Casual, Traditional |
Claremont Recliner w/Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Power Recline |
| Style | Transitional |
Claremont Sofa w/Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Power Recline |
| Style | Transitional |
Classic Buffalo Perfect Match Power Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Glider, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Classic Nocturne Perfect Match Power Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Fabric, Glider, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Clive Power Lift Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Leather, Lumbar, Power, Power Recline, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Clive Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Clive Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 315 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 77 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Cupholders, Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage |
| Style | Transitional |






