Today’s Hours Getting Hours
Catalina Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Casual |
Catalina Reclining Loveseat with Console
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Contemporary |
Catalina Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
Chip Power Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Chip Power Rocking Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Traditional |
Claremont Loveseat w/Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Power Recline |
| Style | Transitional |
Claremont Motion Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Claremont Recliner w/Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Power Recline |
| Style | Transitional |
Claremont Sofa w/Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Power Recline |
| Style | Transitional |
Classic Buffalo Perfect Match Power Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Glider, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Classic Nocturne Perfect Match Power Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Fabric, Glider, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Clive Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 245 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 64 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Conover Casual Power Reclining Sofa With Power Headrest And Lumbar
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Casual |
Conover Power Reclining Console Loveseat
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Adjustable, Fabric, Leather, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Casual |
Corey Swivel Recliner
| Dimensions | 38 × 41 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |








