Today’s Hours Getting Hours
Arlo Reclining Sofa
| Weight | 344 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Barnett Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Dimensions | 42 × 87 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Bay Bridge High Leg Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Nailheads, Reclining Furniture |
| Style | Traditional |
Belle Rocking Recliner
| Weight | 110 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Rocker, Upholstered |
| Style | Transitional |
Bow Arm Morris Recliner
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Fabric, Leather, Manual Recline, Recline, Reclining Furniture, Wood |
| Style | Contemporary, Mission |
Broadway Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Modern, Transitional |
Broadway Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Buster Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Cade Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Chance Power Gliding Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Glider, Leather, Power, Power Headrest, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Traditional, Transitional |
Chance Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Storage, USB |
| Style | Transitional |
Chance Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Clive Power Lift Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Leather, Lumbar, Power, Power Recline, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Clive Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Devon Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Recline, Reclining Furniture, Rocker, USB |
| Style | Traditional, Transitional |













