Today’s Hours Getting Hours
Equestrian High-Leg Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Manual, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Traditional |
Everett Leather Reclining Sofa
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 83 × 40 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Reclining |
| Style | Contemporary |
Evo Club Level Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Cupholders, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Evo Club Level Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Cupholders, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Evo Club Level Power Wallsaver Recliner
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Evo Club Level Wallsaver Recliner w/Power
| Weight | 152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 42 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Evo Loveseat w/Power and Console
| Weight | 285 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 78 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Black |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual, Contemporary |
Evo Power Reclining Console Love Seat with Power Headrest
| Weight | 285 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 78 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Black |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual, Contemporary |
Evo Power Reclining Sofa
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 88 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual, Contemporary |
Evo Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 88 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual, Contemporary |
EZ Motion Rocker Recliner
| Dimensions | 40 × 40 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ1C00 Double Reclining Loveseat with Nails
| Dimensions | 41 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00 Double Reclining Sofa
| Dimensions | 41 × 81 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline |
| Style | Traditional |







