Claude Desk
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Claude |
| Features | Storage |
Corsica Executive Desk
| Weight | 357.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 73.25 × 31 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica |
| Features | Storage |
Corsica Junior Executive Desk
| Weight | 279.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 60 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |