Telluride 66” Writing Desk
| Weight | 154.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 66 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Telluride |
| Features | Leather |
Telluride 76” Executive Desk withleather Panels
| Weight | 324.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 76 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Telluride |
| Features | Leather |
Telluride 76” Executive Desk withWood Panels
| Weight | 315.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 76 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Telluride |
| Features | Leather |