Sandoa Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Brown, Grey, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Saylor Chair
| Dimensions | 34 × 32 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Shipley Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Shipley Swivel Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Contemporary, Modern |
Silas Chair
| Dimensions | 39 × 44 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Spectrum Swivel Chair
| Brand | JL Studio |
|---|---|
| Color | Green |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Studio C Essentials Chair – 028210
| Dimensions | 41 × 36 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Upholstered |
| Style | Transitional |
Studio C Swivel Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Swivel Glider 063610SG
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 35 × 36 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Transitional |
Thomas Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Uttermost Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Green, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Transitional |
Walnut Grove Slipper Chair
| Dimensions | 31.5 × 25.5 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Weaver Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Wing Chair 083610BD
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 35 × 43 in |
| Brand | Studio C |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Winnie Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |












