Eliza Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary |
Eliza Rocking Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Multi Color |
| Features | Customizable |
| Style | Contemporary |
Ellen Accent Chair
| Brand | JL Studio |
|---|---|
| Color | Blue, Grey, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Emerson Chair and a Half
| Dimensions | 43 × 46 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
English Arm Chair
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 33 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Essentials Chair and a Half
| Dimensions | 44 × 54 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered |
| Style | Transitional |
EZ6D00R Minimum Proximity Recliner
| Dimensions | 40 × 49 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Recline |
| Style | Traditional |
EZ7G00 Reclining Lift Chair
| Dimensions | 41 × 35 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Customizable, Grey |
| Features | Recline |
| Style | Transitional |











