Today’s Hours Getting Hours
Trent Chairs
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 31 × 38.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Customizable |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Trent Leather Swivel Glider
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 31 × 38.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Customizable |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Trent Swivel Glider
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 31 × 38.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Transitional |
Trevor Track Arm Recliner
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 31 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Reclining |
| Style | Transitional |
True Custom Chair
| Weight | 79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 41 × 39 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Wood |
| Style | Transitional |
True Custom Swivel Chair
| Dimensions | 38 × 35 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
True Custom Swivel Chair
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Tucker Accent Chair
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
| Style | Transitional |
Uttermost Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Green, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Transitional |
Vail Chair
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 45 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Vail Chair
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 45 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |












