Emerson Sofa
| Dimensions | 43 × 88 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
English Arm Chair
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 33 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Essentials Arm Chair
| Dimensions | 37 × 35 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Essentials Chair and a Half
| Dimensions | 44 × 54 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered |
| Style | Transitional |
EZ Motion Rocker Recliner
| Dimensions | 40 × 40 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ Motion Swivel Gliding Recliner
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ1C00 Double Reclining Loveseat
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner |
| Style | Transitional |
EZ1C00 Double Reclining Loveseat with Nails
| Dimensions | 41 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00 Double Reclining Sofa
| Dimensions | 41 × 81 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00 Double Reclining Sofa with Nails
| Dimensions | 41 × 81 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00H Double Reclining Loveseat
| Dimensions | 41 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00H Double Reclining Loveseat with Nails
| Dimensions | 41 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00H Double Reclining Sofa
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable |
| Style | Casual, Transitional |
EZ1C00H Double Reclining Sofa with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |
EZ1C00H Rocker Recliner with Nails
| Dimensions | 41 × 36 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |












