Today’s Hours Getting Hours
Barnett Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 321 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Barnett Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Dimensions | 42 × 87 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Beau Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 89 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
Carter Power Reclining Sofa with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 347 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Crew Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 311 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 89 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Iris Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 307 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Jackson Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 305 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 89 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
Linden Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Power, Power Headrest, Power Lumbar, Reclining Furniture, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Sawyer Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 303 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Sawyer Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 303 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Score Leather Motion Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Score Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 296 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Score Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 296 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Eclectic and Traditional Living Room Sofas
Welcome guests or sit back and relax with our selection of sofas for your living room. We at Interiors Home carefully curate top-quality, stylish living room couches so you can have practical and elegant choices for your living areas.
Our Living Room Couches for Every Taste
Explore our living room sofas selection and find enough variety to make the right choice. From light cream colors to dark browns and greys, leather to fabric and traditional to contemporary, select the sofa that’ll effortlessly blend with your decor.
We Bring You Value You Can Trust
We provide quality living room sofas in various styles and with durable materials and designs. You can also use our complimentary design services to create a living room that fits your personality and budget with furniture that’s truly you.
Transform Your Living Room
Get started and make your purchase today. You can also find your nearest store and pop in to say hi.









