Elite Park Outdoor Swivel Lounge with Cushion
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.5 × 36.88 × 27.88 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Resin |
| Series Features | Resin wicker on gray aluminum frames. High performance Nuvella fabric. P518-835 has two throw pillows; P518-838 has four throw pillows. Assembly required. Cushioned aluminum dining set. Hand woven gray resin on a powder coated aluminum frame with hand applied finish. Gray Nuvella high performance fabric. Stainless steel hardware. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
Hannalee Vase
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 14.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shape | Round |
| Series Features | Vase. Antique white finished poly resin. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Donya Vase
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 17 × 14.5 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Series Features | Vase. Antique black finished poly resin. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Laelman Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17.13 × 22.13 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Brown/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Dark |
| Series Features | Dark brown and gray antique finish poly resin table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cartley Accent Table
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.63 × 25.63 × 6 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood in light brown and white resin inlay. Champagne gold finished metal. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Iverly Vase
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 17.25 in |
| Color | Antique Gray, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Series Features | Vase. Antique gray and gold finished poly resin. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Drovelett Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.13 × 25.25 × 6.88 in |
| Color | Black/Gray, White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood and white resin inlay. Black finished metal hairpin legs. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bernadate Floor Lamp
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 19.13 × 20.38 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Whitewash finished floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. Matching table lamp – L235344. |
| Brand | Ashley Furniture |
Discover Unbeatable Deals: Explore Interiors Home Outlet Center
For those looking for discounted designer treasures in the Lancaster or Central PA region, your search ends here at INTERIORS HOME Outlets, conveniently located within our showrooms. Discover an expansive array of furniture and mattresses, up to 70% every day. Every item is in-stock and ready to welcome home with our quick delivery service!
Explore our exclusive designer-inspired Room Packages featured within each Outlet. Effortlessly refresh any space with our curated furniture sets designed for your living, bedroom, or dining areas.






