Leesburg Bedroom Upholstered Footboard 5/0
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 65.75 × 18.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Bedroom Upholstered Footboard 6/0-6/6
| Weight | 62.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 81.75 × 18.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Bedroom Upholstered Headboard 5/0
| Weight | 111.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 64 × 66 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Bedroom Upholstered Headboard 6/0-6/6
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 80 × 68 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Bedroom Upholstered Rails 5/0-6/6
| Weight | 30.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.25 × 82 × 8 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg California King Upholstered Bed with Wood Rails
| Weight | 244 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90.25 × 81.75 × 68 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | California King |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg King Upholstered Bed
| Weight | 235 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 81.75 × 68 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | King |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Queen Upholstered Bed
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 65.75 × 66 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Queen Upholstered Bed with Wood Rails
| Weight | 190 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 65.75 × 66 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Splatback Arm Chair
| Weight | 19.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.25 × 24 × 40 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Splatback Side Chair
| Weight | 17.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 20 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |
Leesburg Upholstered Arm Chair
| Weight | 23.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.25 × 24 × 42.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
| Features | Fabric |