Boheme Bilzen Wardrobe
| Weight | 393.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 48 × 88 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Storage |
Boheme Gaston Metal Back Side Chair
| Weight | 20.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 22 × 43 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |
Boheme Saint Germain Server
| Weight | 224.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.75 × 72 × 38 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Storage |
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |
Chatelet Floor Mirror withJewelry Armoire Storage
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.25 × 47 × 84 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Storage |
Entertainment Console
| Weight | 193.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74.75 × 32.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | 1686-55 & Melange |
| Features | Power |
Sanctuary Fretwork Chest-Pearl Essence
| Weight | 110.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 36 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Urban Elevation Low Entertainment Console
| Weight | 217.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.75 × 88 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Casual |
| Collection | American Life Urban Elevation & Urban Elevation |
| Features | Storage |
Urban Elevation Three-Drawer Bachelors Chest
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.75 × 54 × 36 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Casual |
| Collection | American Life Urban Elevation & Urban Elevation |
| Features | Storage |