Today’s Hours Getting Hours
King Uph Headboard
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| King Uph Headboard | Constructed of Oak solids and Random Matched Oak veneers |
|---|---|
| King Uph Headboard | Upholstered with 100% Polyester fabric; Cleaning Code: S; C0 performance fabric protection |
| King Uph Headboard | King Bed: 51880-51881-58172 |
| King Uph Headboard | Fully Assembled: 82″W x 86 3/4″D x 58″H |
| Dimensions | 76.00″W X 01.00″D X 08.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Dimensions | 82.00″W X 05.50″D X 60.00″H |
Additional information
| Weight | 90.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 82 × 60 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Osborne 30in Nesting Desk
Osborne 36in Nesting Desk
Sophie Upholstered Counter Stool
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Fabric, Oak Veneer, Wood |
| Style | Farmhouse |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.