Vienna Leather Upholstered Bed
Call for Price
Calypso End Table Base
Call for Price
AE9-106K – Lakehouse Bed – King Size 6/6
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mahogany Veneers, Mahogany Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Bed slats provided by Century. |
| Volume | 49 cft |
| Weight | 331 lb |
| Cartons | 2 |
| Leather | 48 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.25 yrd |
Additional information
| Weight | 331 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89.75 × 84.25 × 56.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Lakehouse |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.