Today’s Hours Getting Hours
Bedroom Banyon Bay 6/0 Upholstered Rails
Call for Price
Bedroom Banyon Bay 6/0-6/6 Upholstered Headboard
Call for Price
Banyon Bay King Upholstered Bed
"*" indicates required fields
Description
Make a bold statement with the Banyon Bay King Upholstered Bed. Upholstered in soft Merino Buff fabric, this bed offers a fully padded design with sleek wood block feet, combining comfort and contemporary style. Crafted from white oak solids and oak veneers, the light Desert Oak finish with wire-brushing and cerusing adds texture and depth to the piece. Includes a headboard, footboard, and rails to complete your modern bedroom look.
Additional information
| Weight | 110 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 99 × 80.5 × 60 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Beige |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Banyon Bay |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Banyon Bay Buffet
Banyon Bay California King Panel Bed
Banyon Bay California King Upholstered Bed
Banyon Bay Counter Stool
Banyon Bay End Table
Banyon Bay Five Drawer Dresser
Banyon Bay Rectangle Dining Table with Two 20-inch Leaves
Banyon Bay Upholstered Host Chair
Related products
Braddock Panel Bed
Ciao Bella Queen Upholstered Bed- Speckled Gray
Custom Upholstered Barcelona Bonnet Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Storage |
| Style | Contemporary, Transitional |
Maidstone Upholstered Bed King
| Dimensions | 93 × 82.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.