Manheim, 1 Lt Pendant
Call for Price

Calypso TABLES 51528/5247+90242
Call for Price
C79-127 – Townsend Upholstered Bed – Cal King Size 6/0
"*" indicates required fields
Description
Akin to our Gemma bed, this design features a rectangular tri-panel upholstered headboard offering another elegant and tailored look.
Product Details
| Material | Upholstery, Metal |
|---|---|
| Notes | NOTE: Light patina bronze finish metal posts with polished brass trim standardLight patina bronze finish metal posts with polished nickel trim available at no additional upcharge and MUST BE |
| Volume | 48 cft |
| Weight | 210 lb |
| Cartons | 2 |
| Leather | 184 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 11.50 yrd |
Additional information
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.75 × 77 × 59.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | California King |
| Collection | Townsend |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.