Dublin Upholstered Storage Bed
Call for Price

Ascencio TABLES 52559/25+90291/P1
Call for Price
C79-157 – Jacques Bed – Cal King Size 6/0
"*" indicates required fields
Description
…and for those who prefer a wooden bed, vs. upholstered, this bed is made with wood inset panels that mimic the shape of the Townsend continuing the campaign style, mixed metal posts and hardware, available in a variety of wood and painted finishes to create as rustic or refined a look as you choose.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids, Metal |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | NOTE: Light patina bronze finish metal posts with polished brass trim standardLight patina bronze finish metal posts with polished nickel trim available at no additional upcharge and MUST BE |
| Volume | 36 cft |
| Weight | 334 lb |
| Cartons | 3 |
Additional information
| Weight | 334 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 81 × 59.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional (Campaign-inspired) |
| Bed Size | California King |
| Collection | Jacques |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.