Today’s Hours Getting Hours
Bedroom Cascade 6/0 Rails
Call for Price
Bedroom Cascade 6/0-6/6 Panel Headboard
Call for Price
Cascade King Panel Bed
"*" indicates required fields
Description
Infuse your master suite with calm and tranquility with the Cascade King Panel Bed, featuring a sophisticated contrast of materials. Crafted of Oak Veneers in a soft taupe finish with dry brushing, this statement bed is accented with champagne-colored metal inlays for an alluring sparkle. Includes the headboard, footboard and rails.
Additional information
| Weight | 293 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.25 × 83 × 64.75 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Cascade |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cascade California King Sleigh Bed
Cascade End Table
Cascade King Sleigh Bed
Cascade Queen Sleigh Bed
Cascade Six-Drawer Dresser
Cascade Six-Drawer Dresser
Related products
Ciao Bella Queen Upholstered Bed- Speckled Gray
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Ventura Panel Bed Chalk Slate
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Modern Rivoli Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.