Today’s Hours Getting Hours
Doheney Upholstered Bed
"*" indicates required fields
Description
The Doheny Bed features timeless elegance with its tufted upholstered headboard and smooth fabric finish. Its sturdy frame and classic design provide both comfort and sophistication, making it a centerpiece for any bedroom retreat.
Product Details
| Overall Dimensions | 66”W x 88”D x 57”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester,Pine Wood |
| Colors | Oatmeal |
| Weight | 135 lbs |
Additional information
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 66 × 57 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Oatmeal |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Doheney |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Doheney Upholstered Bed
Related products
Braddock Panel Bed
Ciao Bella Cal King Upholstered Bed- Speckled Gray
Custom Upholstered Barcelona Bonnet Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Storage |
| Style | Contemporary, Transitional |
Parkton Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, Full, King, Queen, Twin |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Customizable, Fabric |
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.