Today’s Hours Getting Hours
Splayed Bobbin Leg 1 Drw End Table
Call for Price
Hyde Park Nightstand
Call for Price
Maddox King Spindle Bed
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 5/0-6/6 Spindle Rails | Constructed with select hardwood solids and Pine veneers |
|---|---|
| King Uph Spindle Hdbd | Constructed with select hardwood solids and Pine veneers |
| King Uph Spindle Hdbd | Upholstered with 94% Polyester, 6% Linen; Cleaning Code: S |
| King Uph Spindle Hdbd | King Upholstered Spindle Bed: 91484-91485-91476 |
| King Uph Spindle Hdbd | Fully Assembled Size: 82 1/8″W x 88 1/8″W x 58″H |
| King Spindle Footboard | Constructed with select hardwood solids and Pine veneers |
| King Spindle Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
Additional information
| Dimensions | 88.13 × 88.125 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Aged Cotton |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Maddox |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Parkton Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, Full, King, Queen, Twin |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Customizable, Fabric |
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Ventura Panel Bed Chalk Slate
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.