Today’s Hours Getting Hours
Mission Spindle Bed
Calculate shipping price
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
"*" indicates required fields
Description
A beautiful interpretation of the Arts and Crafts Prairie style, this spindle bed possesses harmonious lines and contours. Choose a low (14 in.), mid (25 in.), or standard (30 in.) footboard height, or purchase the bed with headboard only. Available in solid oak or cherry.
Additional information
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, Full, King |
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Highlands Queen Bed
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Pink, Red, White |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Mission, Traditional |
Maidstone Upholstered Bed King
| Dimensions | 93 × 82.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Parkton Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, Full, King, Queen, Twin |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Customizable, Fabric |
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.