Modern Brando Bed -Special Order
The glamorous Brando Bed is defined by an oversized, button tufted headboard upholstered in your fabric of choice.
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric options to make this item yours. Available in Queen 67x89x80, King 83x89x80, and California King 83x93x80size | Yes |
|---|---|
| Available with or without optional wall panels, add 80inches to width for wall panels. | Yes |
| Queen | 67W X 89D X 80H |
| King | 83W X 89D X 80H |
Additional information
| Dimensions | 93 × 83 × 80 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Glam (Hollywood Regency) |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.