Today’s Hours Getting Hours
Modern Farmhouse Ames Bed Complete Queen
"*" indicates required fields
Description
Showcasing refined elegance in a casual silhouette, the Ames Bed offers a contemporary farmhouse aesthetic with a rustic natural oak finish and plank-style panel detailing on the headboard.
About Universal Furniture
Universal Furniture specializes in offering a whole home approach that caters to any design preference and stays current throughout the years. Creating pieces that are meant to be lived in, they craft the perfect centerpieces for family gatherings. Universal dining room tables, leather and upholstery sofas and wooden bedroom dressers exude style and sophistication when incorporated into your space.
Additional information
| Dimensions | 87 × 65 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Ciao Bella King Upholstered Bed- Speckled Gray
Highlands Queen Bed
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Pink, Red, White |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Mission, Traditional |
Maidstone Upholstered Bed King
| Dimensions | 93 × 82.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Cinema by Rachael Ray Metal Canopy Bed Queen
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Silver |
| Features | Metal, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.