Today’s Hours Getting Hours
Vertical Mirror White Finish
Call for Price
Alexander 72" Bridge
$1,739.00 Original price was: $1,739.00.$1,088.99Current price is: $1,088.99.
Pasadena Queen Upholstered Bed
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Constructed of hardwood solid |
|---|---|
| 4/6-5/0 Uph Headboard | 81074-81075-81082 Queen Upholstered Bed |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Fully Assembled: 65″W x 87 5/16″D x 52″H |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Upholstered with 98% Polyester, 2% Nylon performance fabric |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Cleaning Code: W |
| 5/0 Uph Footboard | Constructed of hardwood solid |
| 5/0 Uph Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
| 5/0 Uph Footboard | Upholstered with 98% Polyester, 2% Nylon performance fabric |
| 5/0 Uph Footboard | Cleaning Code: W |
| 5/0-6/6 Uph Siderails | Constructed of hardwood solid |
| 5/0-6/6 Uph Siderails | Upholstered with 98% Polyester, 2% Nylon performance fabric |
| 5/0-6/6 Uph Siderails | Cleaning Code: W |
Additional information
| Dimensions | 87.313 × 65 × 52 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Casual Taupe |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Pasadena |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Ciao Bella Cal King Upholstered Bed- Speckled Gray
Ciao Bella King Upholstered Bed- Speckled Gray
Ciao Bella Queen Upholstered Bed- Speckled Gray
Maidstone Upholstered Bed King
| Dimensions | 93 × 82.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Parkton Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, Full, King, Queen, Twin |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Customizable, Fabric |
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Modern Rivoli Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.