Today’s Hours Getting Hours

Benchmade Motion Sock Arm Recliner
Call for Price

Benchmade Motion Leather Slope Arm Recliner
$5,839.00 Original price was: $5,839.00.$4,078.99Current price is: $4,078.99.
Plymouth King Bed
"*" indicates required fields
Description
Shabby chic design with a bit of vintage.
The Plymouth bed boasts a shabby chic design with paneled construction. With an overall graywash finish, Plymouth is ideal for those who like a bit of vintage design in their modern lives.
DIMENSIONS
62″H x 63″W x 87″D
About Flexsteel
Custom Options
Choose from more than 300 domestically made frames that can be customized to suit your personal style.
Trusted Like No Other
With more than 130 years of experience, we are committed to comfort and durability that lasts.
Our Blue Steel Springâ„¢ Promise
Perfected over the years, this innovative and patented ribbon of steel provides unmatched comfort and durability that is guaranteed for life.
Featuring a diverse range of residential furnishings, Flexsteel offers remarkably comfortable handcrafted upholstered and wood furniture products to support every room in the home. A unique, patented steel seat spring is at the heart of Flexsteel’s upholstered furniture and is the origin behind the company’s name.
Additional information
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Vintage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Maidstone Upholstered Bed King
| Dimensions | 93 × 82.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Parkton Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, Full, King, Queen, Twin |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Customizable, Fabric |
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Ventura Panel Bed Chalk Slate
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Cinema by Rachael Ray Metal Canopy Bed Queen
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Silver |
| Features | Metal, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.