Santa Clara Solid Wood Bed
Call for Price
Santa Clara Solid Wood 2dwr Nightstand - Caramel Brown
Call for Price
Santa Clara Solid Wood Bed
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Overall Dimensions | 65”W x 86”D x 67”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer |
| Colors | Caramel Brown |
| Weight | 208.34 lbs |
| Bed Overall Headboard Dimensions | 81″ x4″ x67″ |
| Bed Clearance Headboard To Floor | 5.9″ |
| Bed Clearance Footboard To Floor | 5.9″ |
| Bed Side Rail Dimension | 82″ x3″ x9″ |
| Bed Clearance Side Rails To Floor | 5.9″ |
| Bed Use Without Boxspring | YES |
| Bed Adjustable Mattress Compatible | NO |
Additional information
| Weight | 208.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 65 × 67 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Caramel Brown |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Santa |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.