Today’s Hours Getting Hours
Sariel King Upholstered Bed
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Queen-King Side Rails | Constructed of select hardwood solids and quartered Oak veneer |
|---|---|
| Queen-King Side Rails | Wider rails adds to the modern styling of the group |
| Queen-King Side Rails | Bolt on construction for long lasting strength |
| King Uph Shelter Hdbd | Constructed of select hardwood solids and quartered Oak veneer |
| King Uph Shelter Hdbd | Radiused outside posts add to the modern styling of the group |
| King Uph Shelter Hdbd | Upholstered headboard features vertical channeling that wraps over the top of the panel |
| King Uph Shelter Hdbd | Upholstered with 100% Polyester |
| King Uph Shelter Hdbd | Cleaning code: W |
| King Uph Shelter Hdbd | 87180-87181-87172 King Upholstered Shelter Bed |
| King Uph Shelter Hdbd | Fully Assembled: 80.25″W x 85.5″D x 56″H |
| King Uph Shelter Hdbd | 87180-87174-87183 King Bed with Storage Footboard |
| King Uph Shelter Hdbd | Fully Assembled: 80.25″W x 100.25″ D x 56″H |
| King Uph Shelter Hdbd | Boxspring required |
| King Shelter Ftbd | Constructed of select hardwood solids and quartered Oak veneer |
| King Shelter Ftbd | Radiused outside posts and set back plinth base adds to the modern styling of the group |
| King Shelter Ftbd | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
Additional information
| Dimensions | 85.5 × 80.25 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Designer Espresso |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Sariel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Ciao Bella Cal King Upholstered Bed- Speckled Gray
Maidstone Upholstered Bed King
| Dimensions | 93 × 82.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Cinema by Rachael Ray Metal Canopy Bed Queen
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Silver |
| Features | Metal, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.